Svet-Stranek.cz
destinyweb.freepage.cz

Grafické editory On-line:Maybe My Dreams Come True...

Grafické editory On-line

Úprava fotografií na Internetu zdarma. Grafické editory on-line fungují v prostředí webového prohlížeče.
Pixlr
Pixlr je free on-line grafický editor v češtině. Je vytvořený ve Flashi, nestahuje se ani neinstaluje. Pracovní prostředí je podobné Photoshopu. K jeho používání je potřeba pouze připojení k Internetu. Pixlr podporuje formáty jpg, bmp, gif a png. Program obsahuje základní nástroje, filtry, pracuje s vrstvami. Je rychlý, bezchybný, srovnatelný s řadou grafických programů.
Při otevření programu se zobrazí nabídka z které si vyberete, zda chcete nakreslit nový obrázek,nebo budete upravovat fotografii ve svém počítači, nebo zda má Pixlr.com nějaký obrázek stáhnout z internetu. Podle toho se vám buď zobrazí dialog pro zadání rozměrů nového plátna, dialog pro výběr souboru, nebo dialog pro zadání URL adresy obrázku. Potom klepněte do nabídky Language , kde si vyberete češtinu .
http://pixlr.com/editor/Pixlr Express
Pixlr Express je on-line grafický editor, který slouží k rychlé úpravě obrázků a fotografií. Z nabídky se vybere buď úprava fotografie z počítače, nebo se má obrázek stáhnout z Internetu. Na pravé straně jsou tři palety, kde se klepnutím zobrazí základní nástroje (ořez, změna velikosti, otáčení), úpravy typu jas, kontrast, barevnost, ostrost, černobílý snímek, inverze a nabídka různých fotografických efektů.
http://pixlr.com/express/Adobe Photoshop Express
Po přihlášení (nutná registrace) a otevření aplikace je potřeba nahrát fotografie, tzv. Upload Photos, k dispozici až 2 GB. Je možné fotografie nahrát do stávajícího alba („Upload To Existing Album"), nebo vytvořit nové album („Upload To New Album"). V knihovně („Library") jsou náhledy všech nahraných fotografií. Nakliknutím na náhled lze provádět základní operace (zasílání emailem, případně opětovné stažení na pevný disk v počítači).
Základní korektury- dvojitým poklepáním na obrázek se otevře editační mód Photoshopu Express. Optimalizace jasu nebo kontrastu se provede pomocí „Auto Correct", nahoře se zobrazí 6 miniatur korekturovaných návrhů, stačí si vybrat a kliknout na vybranou miniaturu.
Dále editor umožňuje běžné úpravy - Red EyeRemoval (odstranění červených očí), Resize (změna velikosti), Crop and Rotate (ořezávání a natáčení),Saturation (sycení barev),Sharpen (doostřování). Obsahuje tlačítko "Zpět" k navrácení kroku, "Finish" pro přepsání originálu upravenou fotografií a "Save a Copy" pro uložení editované fotky pod jiným jménem. Dále je možné přidat řadu efektů, textu, klipárty a další grafické elementy.
Photoshop Express lze využít i jako album pro sdílení se známými pomocí Internetu.Jestliže mají mít přístup jen vybrané osoby, klikněte na spodní liště na ikonu "Share". Tady můžete aktivovat funkci "Download" k uložení obrázků do počítače. Pak už stačí jen doplnit e-mailové adresy dotyčných osob. Ti obdrží zprávu s linkem na album. Po kliknutí se spustí automaticky "Slideshow". Slideshow je možné upravit, v nabídce "Settings" vybrat vhodné melodie, nastavit velikost obrázků, dobu zobrazení.
Pokud chcete album publikovat veřejně, tak klikněte v levé navigační liště na "Available to all" a případně i na "Allow Downloading" aby si fotky mohli stáhnout všichni. Album bude přístupně přes webovou adresu, kterou jste zadávali při vytváření účtu na Photoshop Express. Jedná se o takzvané "Personal URL".
https://www.photoshop.com/express/landing.html


Sumo Paint
Sumo Paint je finský bitmapový editor, podporu práce s vrstvami, efekty, úpravy barev a světla a obsahuje poměrně širokou nabídku nástrojů ve vertikální liště. Po bezplatné registraci k dispozici webové úložiště, které je součástí editoru. Bez registrace lze ukládat obrázky pouze ve formátu *.png
http://www.sumo.fi/products/sumopaint/index.php?id =0


Foto v ozdobném rámečku - úpravy fotek on-line
http://en.picjoke.com
http://www.flash-gear.com/puzzle/
http://www.frameshow.com/gallery.php
http://www.loonapix.com/
http://www.lunapic.com/editor/